محل تبلیغات شما

 

نکاتی برای رنگ آمیزی درب‌های داخلی منزل که باید بدانید

خب، دیگر وقت آن رسیده است که به درب‌های داخلی منزل رنگ تازه‌ای بزنید و رنگ و روی آن‌ها را ارتقا دهید. اما برای شروع چه کارهایی باید انجام دهید؟ برخی از نقاش‌های ساختمان اعتقاد دارند که باید درب‌ها را از لولا در آورد و عده ای دیگر می‌گویند خیر نیازی نیست و درب‌ها را می‌تواند به همان شکل رنگ کاری کرد. در ادامه به شما نکاتی خواهیم گفت که همه نکات مربوط به

نقاشی ساختمان در آن قرار داده شده است تا درب‌های زیباتر با طول عمر بیشتری داشته باشید. با ما همراه باشید.

 

ابتدا رنگ قبلی درب را بشناسید

قبل از اینکه دست به کار شوید باید بدانید که رنگی که هم اکنون رنگ دارد چیست؟ و همچنین از چه نوعی است؟ آیا روغنی است؟ پلاستیک یا آکریلیک است؟ این کار را با یک دستمال آغشته شده به الکل می‌توانید تشخیص دهید. اگر رنگ به پارچه شما منتقل شد رنگ از لاتکس خواهد بود. پیشنهاد ما به شما استفاده از رنگ روغنی است، زیرا رنگ روغنی هم قابل شستشو است و هم اینکه می‌تواند عمر طولانی‌تری نسبت به سایر رنگ‌هایی که در بالا معرفی کردیم داشته باشد.

ابزار و مواد اولیه با کیفیت خریداری کنید

اگر به دنبال بدست آوردن یک نتیجه خیره کننده هستید باید حتما از مواد اولیه و ابزارهای باکیفیت استفاده کنید. به عنوان مثال یک قلم موی 5 تا 10 سانتی‌متری برای رنگ کردن یک سرمایه گذاری است هر چند قیمت آن نسبتا بالا باشد و نتوانید به این راحتی آن را بخرید. بعلاوه نوار چسب، رنگ از برندهای باکیفیت مانند پارس بهار و سحر و . از دیگر مواردی است که کار نهایی را بسیار زیبا نشان خواهد داد.

به سراغ رنگ‌های قابل توجه بروید

همه ما به صورت سنتی به سراغ رنگ‌های خنثی یا رنگ‌هایی با سایه رنگ دیوار برای درب‌های منزل می‌رویم اما امروزه طراحان و نقاشان ساختمان معتقد هستند که برای

نقاشی ساختمان می‌تواند از رنگ‌های تند و تیز هم استفاده کرد. مثلا رنگی مانند رنگ زرد در حالی که دیوارها طوسی و یا سفید هستند! البته در انتخاب رنگ باید از رنگ فروش و یا یک متخصص کمک بگیرید.

رنگ‌های روغنی بهترین انتخاب است

چرا می‌گوییم رنگ روغنی بهترین انتخاب برای درب‌های منزل است؟ فرض کنید قصد دارید درب دستشویی یا حمام را رنگ می‌کنید معمولا این دو دارای بیشترین استفاده در خانه هستند و بخار آب و رطوبت باعث میشود خیلی زود خراب شوند و عمر آن‌ها کم شود. اما اگر از رنگ روغنی استفاده کنید هم ظاهر خوبی خواهید داشت هم قابل شستشو است و هم عمر بیشتری خواهد داشت.

از سایه رنگ‌های مناسب استفاده کنید

یک قانون سرانگشتی برای این سایه‌ها وجود دارد، به عنوان مثال بسیاری معتقد اند اگر درب‌های خانه شما سفید است بهتر است قاب‌ها و یا نقاطی از درب را با رنگ‌های مکمل و تیره رنگ کنید تا کنتراست بیشتری ایجاد شود. البته برای این کار ابتدا باید درب را کاملا سفید کرده و بعد از 24 ساعت که کاملا خشک شد اقدام به رنگ آمیزی درب کنند این کار می‌تواند به شما کمک کند جلوه درب را زیادتر کنید.

دستگیره‌های درب را جدا کنید

بسیاری از کارفرماها فکر می‌کنند این کار

قیمت نقاشی ساختمان را افزایش می‌دهد و به نقاش می‌گویند که این کار را انجام ندهد. اما باید بدانید که اگر به دنبال انجام یک کار تمیز و حرفه ای هستید باید دستگیره‌ها کاملا جدا شوند تا همه نقاط به صورت یکسان رنگ شود. بعلاوه ممکن است دستگیره‌ها رنگی شوند که پاک کردن آن‌ها هم وقت گیر است و هم ممکن است باعث از بین بردن رنگ اصلی دستگیره‌ها شود.

ترک‌ها و سوراخ‌ها را بتونه کاری کنید

بسیار اشتباه می‌کنند و قبل از هرکاری قلم مو یا غلتک به دست گرفته و می‌خواهند رنگ کنند حال آنکه این کار اشتباه است. ابتدا باید ترک‌ها و سوراخ‌های احتمالی درب‌ها را گرفته و سپس سنباده بزنید تا کاملا صاف و صیغلی شود. البته توصیه می‌کنیم برای تهیه بتونه از یک حرفه ای کمک بگیرید این کار را نقاش های حرفه ای به خوبی انجام می‌دهند به همین دلیل است که معمولا قیمت رنگ کردن یک درب به صورت جداگانه محاسبه و قیمت گذاری می‌شود.

 

 


همه چیز

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی